POVEDALI O NÁS

 

 

 

RAMAGU od svojho vzniku spolupracovalo na niekoľkých významných umeleckých produkciách a počas svojich aktivít stretlo niekoľko mimoriadne významných umelcov a výnimočných ľudí.

Za všetky nižšie uvedené referencie srdečne ďakujeme a vážime si ochotu tých, ktorí s nami spolupracovali, podeliť sa o skúsenosť RAMAGU.

Povedali o nás: 

Marek Mach – zakladateľ a hlavný predstaviteľ iniciatívy MLADÍ PROTI FAŠIZMU: S divadlom RAMAGU sme sa dohodli na spolupráci v rámci nášho občianskeho združenia a divadelnej monodrámy Mengeleho dievča. Dnes môžem spokojne prehlásiť, že ide o jednu z najlepších spoluprác, aké sme kedy s kým robili. Aj touto cestou by som sa chcel Divadlu RAMAGU poďakovať za veľmi profesionálnu a spoločensky prospešnú prácu, ktorú na tomto diele odviedli a som veľmi rád, že máme na Slovensku také kultúrne centrá, akým je práve RAMAGU.

Roman Pomajbo – herec: „Teraz nepreháňam. Máte to tu tak super, že človek sem vojde a už sa teší a ešte nič neurobil. Ten genius loci – duch miesta je úžasný, dobre sa tu hrá a ja som sa veľmi tešil na tých ľudí. Je to pre mňa ďaleko, ale bol som hrdý a rád, že som tu bol a že som mohol hrať pre mojich ľudí, pre Slovákov, pretože stále hrám predstavenie Ocko niekde v Čechách. Konečne som bol doma a cítil som sa tu ako doma. Ďakujem veľmi pekne!“

Ondřej Daniš – herec Divadla Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene: “Keď som uvidel prvýkrát Ateliér Ramagu, ostal som veľmi milo prekvapený. Priestor je veľmi príjemný, priam rodinný. Hralo sa nám výborne, skvelý zvukár Igor tomu určite dosť pomohol. Ale najmä publikum, ktoré bolo veľmi vrúcne. Hneď som tušil, že to ešte skončí ako bašável, a tak aj bolo. Ďakujeme všetkým, krásny zážitok, budeme sa k vám tešiť zase nabudúce. Dovtedy sa z tejto skvelej iniciatívy tešte, navštevujte ju a podporujte! Je to pre mňa zázrak, že niečo takéto môže vzniknúť aj v Zamagurí.”

Juraj Mravec – filmár, vojnový fotograf: “Svoju prácu robím preto, aby som priniesol kúsok ľudskej pravdy medzi široké publikum. Preto som neváhal prijať pozvanie do RAMAGU ATELIÉRU. Ďakujem ľuďom, ktorí si našli čas a pozreli si môj film MIR VAM, aj za priateľskú a vnímavú diskusiu. Teším sa na opätovné stretnutie.”

Ivana Rumanová a Martin Krištof – Kinobus, KC Stanica Žilina: “S našim potulným festivalom Kinobus sme brázdili Zamagurie počas celých letných prázdnin a za ten čas sa pre nás stalo Divadlo RAMAGU neoddeliteľnou súčasťou mesta, výbornou zásobárňou nápadov, dobrých rád a hlavne profesionality zmiešanej s ľudským prístupom. Ďakujeme a držíme palce s ďalšími projektami.”

Pavol Korduliak – hudobný skladateľ, muzikant: “Spišská Stará Ves, Zamagurie… Pri týchto miestach som mal pred očami vždy krásnu cestu, dobrosrdečných ľudí a samozrejme Dana Výrosteka. Všetko sa zmenilo dňa 24.11.2018, kedy som mal tú česť opäť zahrať koncert na Zamagurí. Od tohoto dňa mám k Zamaguriu novú asociáciu. Je to krásny, srdečný a veľmi profesionálny priestor s názvom Ramagu. Po príchode som ostal očarený priestorom, vďaka Igorovi čistým zvukom a hlavne vypredanou sálou. Všetko, čo som týmto posolstvom chcel odkázať Zamagurčanom je, že môžete byť hrdí na vášho krajana Lukáša!!! Odporúčam každému navštíviť divadlo a miesto oddychu Ramagu. Ja to určite pri každej možnej príležitosti spravím.”

Barbora Krajč Zamišková – prodekanka Divadelnej fakulty VŠMU, predstaviteľka Divadla TUŠ: “Chcem sa vám z celého srdca poďakovať za krásne podujatie, ktoré bolo skvelo zorganizované a o mňa bolo kráľovsky postarané. Je vidno, že deti/diváci k vám chodia a sú už na určitej úrovni umeleckého vnímania – je to vaša zásluha. Cítila som sa u vás skvelo a budem sa tešiť na ďalšiu spoluprácu.”

Tinka – speváčka skupiny San Borondon Cyclo Fanfária: „RAMAGU ATELIÉR je výnimočný priestor uprostred nádhernej panenskej prírody Zamaguria. Priestor kultúrne spája rozličné skupiny ľudí a vytvára v regióne základňu pre tvorivé vyjadrenie človeka. Cítili sme sa ako v obývačke medzi svojimi. Pozorné počúvanie a vrelé ocenenie publika nás dodnes hrejú pri srdci. Ďakujeme za vašu pohostinnosť a družné debaty. Nech sa vám aj naďalej vo vašom počínaní dobre vodí. Tešíme sa k vám opäť niekedy nabudúce.“

Petra Fridmanská – herečka divadla Theatrobalans Spišská Belá: „Ahoj Petra, 1.-3.11.2018 potrebujeme herečku na interaktívnu prehliadku v Nestville parku. Mala by si záujem?“ Takto ma oslovil „vedúci“ Divadla Ramagu, Lukáš. Tak reku: „jasné, že mám záujem.“ A dobre som urobila, že som súhlasila. Boli to síce tri dni fyzického i psychického vypätia, ale bosorku Annu (ktorú som predstavovala) rola úplne pohltila. Skvelá zákulisná nálada partičky, stálych i hosťujúcich hercov dodávala tomuto trojdňovému divadelnému maratónu nezabudnuteľný nádych. Zježené vlasy vydesených divákov a ich časté výkriky do ticha nám dávali istotu, že strašidelnú atmosféru „vyrábame“ výborne. Organizácia i spolupráca s členmi Divadla Ramagu bola na profesionálnej úrovni a rada si s nimi zahrám „opäť zas.“

Nika Barľáková, členka skupiny FOR YOU: “RAMAGU Ateliér…proste skvelá partia talentovaných ľudí. Istý čas som s nimi chvíľu pôsobila v hre od Tajovského. Takže viem to potvrdiť aj po osobnostnej stránke. Boli to moje začiatky v umeleckej sfére. Keďže som vždy snívala stať sa herečkou alebo speváčkou, hneď od chvíle, ako ma vzali medzi seba, som sa v tom utvrdila ! Makajú na sebe, posúvajú vpred umenie v Zamagurí! Som pyšná na ich prácu a výkony. Práve na divadelných doskách s nimi sa vo mne vybudoval silný pud k herectvu, čiže aj touto cestou im chcem poďakovať za krásny úvod do umeleckého života. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEEEEM!”

Rastislav Zelina, herec: “Divadlo RAMAGU a všetko s ním spojené, má náš veľký obdiv. Je neuveriteľné s akou chuťou tvoria a posúvajú sa dopredu, a to aj v kraji, kde je divadlo nie veľmi silný pojem :-). O tom svedčí aj štúdio/ateliér, ktoré prednedávnom vybudovali a my sme mali tú česť si v tomto krásnom, plne-vybavenom divadelnom priestore, zahrať našu rozprávku. Dalo by sa písať veľa, ale choďte sa pozrieť a uvidíte sami.”

Kamil Konkoľ – event manažér Nestville Park: “Fantázia. Čo iné by som k tomu dodal? Ochota, skúsenosť, ústretovosť. Spolupracujeme s Divadlom RAMAGU už pár rokov a za ten čas sme sa stihli skamarátiť a tak sa práca spája so zábavou.”

Timotej Zavacký, profesionálny gitarista: “Do Spišskej Starej Vsi sa stále veľmi rád vraciam, keďže tam mám veľa kamarátov a publikum je tam stále skvelé. V Ramagu som bol po prvýkrát a veľmi ma potešilo pozvanie. Atmosféra koncertu a skvelé publikum nám prinieslo nezabudnuteľný zážitok a určite sa veľmi rád vrátim. Je úžasné, že v meste s takým malým počtom obyvateľov, je také úžasné miesto, ktoré by človek ťažko našiel aj vo veľkých mestách a kultúra funguje fakt na vysokej úrovni.”

Jakub Tomiš, laureát Novinárskej ceny, regionálny aktivista: “Ramagu je krásne miesto s príjemnou atmosférou, kde sa cítim dobre. Obdivujem Lukáša, Simonu a každého, kto pomáha fungovaniu ateliéru a aktivitám okolo neho. Možno sa to nezdá, ale robiť také niečo v malom meste si vyžaduje nesmiernu dávku energie a je to veľká obeta. Som presvedčený o tom, že aj samotní organizátori by si radi prečítali lokálne noviny, či šli na filmový kvíz alebo diskusiu. Keďže to však v Zamagurí nikto nerobí, rozhodli sa to sami zmeniť. Ak sa vám ich aktivity páčia, ozvite sa im a pochváľte ich. Verte mi, ľudia, ktorí robia niečo pre druhých, si často vypočujú viac kritiky ako milých slov.”